See other templatesSee other templates

Iš socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėjų pasitraukęs Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka teigia praradęs viltį, kad ši valdančioji dauguma vykdys savo rinkiminius pažadus, ir vykdys esmines reformas viešųjų finansų srityje.

Aš ėjau į tas pareigas pasitikėjęs, kad naujoji valdžia, pagal rinkimų pažadus numačiusi daug svarbių dalykų, kuriuos tikrai reikia Lietuvoje keisti, tai ir darys. Bet praėjo laiko, o daug reikšmingų rinkimų pažadų, kaip ir dažnai nutinka, nėra vykdoma, ir nepanašu, kad jie bus vykdomi“, – sakė R. Lazutka.

Jeigu pažiūrėtume, pas konservatorius yra Kasčiūno ar Pavilionio flangas, kurie sako, kad reikia daugiau teisingumo ir perskirstymo, progresinių mokesčių, ir yra kitas flangas. Tas pats buvo pas socialdemokratus, kurie nors ir skilo, bet pas juos liko nemažai tų pačių žmonių. Jie aiškina, kad reikia progresinių mokesčių, kai gauna valdžią, tada pasako, kad jau seniai yra progresiniai mokesčiai, kai ją praranda, tai vėl sako, kad reikia progresinių mokesčių. Bet yra ir nuoseklių, kaip Sysas“, – sakė R. Lazutka.

Šioje daugumoje, pasak buvusio patarėjo, irgi yra Tomas Tomilinas arba Stasys Jakeliūnas, kurie ir rinkimų metu sakė, kad reikia mokesčių reformos, ir dabar sako, bet Seimo komitetai negali nuspręsti imtis tokių reformų, nes tai yra susiję su dideliais techniniais darbais.

Kai kurie žmonės, politikai bando laikytis priešrinkiminių nuostatų, bet, mano supratimu, jų politinė galia yra per menka, o apie tai, kad paties ministro būtų paklausta – ar mes vykdome programą, tokių kalbų netgi nėra rimtų. Tai galvoju, kad tiek jau to – tegu jie dirba, nėra kaip algos imti už patarimus, kurių nereikia“, – sakė R. Lazutka

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com