See other templatesSee other templates

"Paplitus pamaininiam darbui, problemos smarkiai padidėjo, o tai pablogino gyvenimo kokybę, kelia pavojų visuomenės saugumui dėl darbe įvykstančių nelaimingų atsitikimų"

„Jei jūs dirbate pamaininį darbą ir įtariate, kad jūsų miegas sutriko, būtinai kreipkitės į savo gydytoją, – perspėja G. Varoneckas. – Gydymo būdas parenkamas individualiai, priklauso nuo asmens amžiaus, asmenybės ypatybių ir darbo pobūdžio. Manoma, kad trumpos pertraukėlės didina budrumą ir mažina nuovargį. Be to, didėja darbo produktyvumas ir dirbančiųjų pasitenkinimas darbu“.

Dirbdamas naktinį darbą žmogus turi išlikti budrus, nors tai prieštarauja gamtos nustatytai tvarkai. Kai kurie mokslininkai teigia, kad pratinimasis prie naktinio darbo gali trukti net iki 3 metų. Kitų tyrėjų nuomone, žmogaus organizmas išvis nepajėgus prisitaikyti prie nenormalaus miego/būdravimo režimo, todėl asmenys, dirbantys naktimis, nuolatos jaučia miego trūkumą. Nustatyta, kad jie miega maždaug 2–4 val. trumpiau nei dirbantys dieninį darbą, be to, jų miegas yra paviršutiniškas ir su dažnais prabudimais. Taigi dirbantieji pamainomis labai dažnai patiria miego trūkumą, nemigą, jie dažniau nei kiti asmenys serga narkolepsija ar miego apnėja.

www.sveikaszmogus.lt
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com