See other templatesSee other templates

Šių metų rugsėjo 8 d. vykusios Kolegijos metu buvo pristatytas 2022 metų lėšų panaudojimo planas ir numatyti neeilinio vertinimo kriterijai. Muitinės departamento vadovai pasiūlė vertinti ir tuos pareigūnus, kurie neišlaikė fizinio pasirengimo testo dėl svarbių priežasčių – pateikė medicininės įstaigos pažymas. Apgailėtina, kad pasiūlymui pasipriešino teritorinių muitinių direktoriai. Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojo, laikinai atliekančio direktoriaus pareigas, Vilius Raginio pasiūlymu, pritarus dalyvaujančių muitinės įstaigų vadovams, buvo nubalsuota vertinti tik tuos pareigūnus, kurie turi išlaikę fizinio pasirengimo testą 2022 metais. Atkreipiame dėmesį, kad pasiūlymą pateikė mažiausiai uždirbančių pareigūnų įstaigos vadovas.

Klaipėdos teritorinės muitinės direktorė Rita Kunickienė paprašė Muitinės departamento vadovų nustatyti vertinimo kvotas, o Kauno teritorinės muitinės laikinasis Vilius Raginis vis akcentavo, kad jis neturi laiko kiekvieną darbuotoją vertinti individualiai bei atsižvelgti į neišlaikyto fizinio testo aplinkybes ir priežastis.

Klausant muitinės įstaigų vadovų pasisakymų, piršosi įkyri mintis, kad šiems vadovams labiausiai patiko pasiūlymai, kurie pablogintų pareigūnų padėtį. Vis dėl to pasisakius generaliniam direktoriui dėl neeilinio vertinimo, Kolegijai pavyko priimti palankesnį sprendimą pareigūnams dėl vertinimo dydžio.

Populiarus pernykštis teritorinių muitinių direktorių pasiteisinimas, neva, "...muitinės departamentas mums nurodė ką ir kaip vertinti“ šiais metais nebeteko prasmės. Kolegijos metu išsakyti teritorinių muitinių vadovų samprotavimai ir balsavimai nulėmė nepalankius pareigūnams sprendimus.

Sunku suvokti šio nelogiško reiškinio priežastis. Gal noras įtikti departamento vadovams, gal baimė netekti šiltos kėdės, o gal laikinųjų troškimas užimti išsvajotas pareigas susuko regioninių muitinių vadų galvas. Gal beatodairiškas lengvos karjeros troškimas privertė nebekreipti dėmesio į pavaldžių pareigūnų ekonominius poreikius ir tvyrančią šalyje socialinę įtampą? Apie priežastis verta pagalvoti...MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com