See other templatesSee other templates

Sklindant COVID-19 pandemijos užkratui, nuo vasario pabaigos žiniasklaida mirga raginimais ir draudimais. Siūloma nevykti į padidintos rizikos šalis, nekontaktuoti su svetimšaliais turistais padidintos traukos šalyse ir gausiai lankomose vietose. Deja, rizikuodami savo ir daugelio kolegų sveikata, į medikų ir valdžios institucijų perspėjimus atsižvelgia ne visi.

Muitinės departamento Personalo skyriaus vyresnysis patarėjas Žydrūnas Butkevičius žiniasklaidai mirgant perspėjimais apie koronaviruso pavojų išvyko pailsėti į Egiptą. Šiuo metu Egiptas tapo vienu iš didžiausių užkrato židinių. Į šią šalį uždrausta vykti ES šalių gyventojams. Parvykusiems iš pavojaus zonos būtina izoliuotis ir 15 dienų išbūti karantine. Pavojus užkrėsti kitus žmones ypač artimuosius ir kolegas bendradarbius yra labai didelis.

Nepaisant primygtinų viešų raginimų saugoti kitų žmonių sveikatą, Ž. Butkevičius, po viešnagės Egipto kurorte, pirmadienį lyg niekur nieko atvyko į darbą. Valstybės tarnautojas, kuriam pavedama pavaduoti skyriaus vedėją, kovojantis su tarnybiniais pažeidimais, griežtai persekiojantis "nenaudėlius“ pareigūnus pats elgiasi neatsakingai ir abejingai daugelio bendradarbių atžvilgiu. Savo darbo vietą pirmadienį Ž. Butkevičius buvo priverstas palikti tik po primygtinų raginimų. Kol kas į šį įvykį, galėjusį sutrikdyti viso Muitinės departamento veiklą, niekaip nesureagavo muitinės vadovai. Nėra duotas nurodymas ištirti šį įvykį. Vadovai nežino arba nenori žinoti, kaip reaguoti į grėsmes muitinės funkcionavimui. O juk iš šios situacijos vertėtų pasimokyti.

Ką šis įvykis parodo? Kokia tendencija vyrauja muitinės vadovų veiksmuose? Sąmyšis, abejingumas ar neatsakingumas? O gal tai apgailėtina šių trijų komponentų kombinacija?

MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com