See other templatesSee other templates

MDMuitinės departamentas: "kiekvienas pareigūnas turi teisę pats pasirinkti tarnybos metu dėvėti švarką ar megztinį, Taisyklės nenustato, kad visi muitinės pareigūnai turi dėvėti tik švarkus arba tik megztinius".
 
Pareigūnai kreipėsi į profesinę sąjungą dėl Vilniaus teritorinės muitinės vadovų reikalavimo, kad visi postų pareigūnai tarnybos metu dėvėtų vienodą uniformą, t.y. visi dėvėtų arba švarkus arba megztinius.

Profesinės sąjungos nuomone, tokie Vilniaus teritorinės muitinės vadovybės reikalavimai nepagrįsti. Muitinės pareigūnų tarnybinės uniformos dėvėjimą tvarką nustato Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto 14 straipsnio 1 dalis ir jo pagrindu Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu patvirtintos "Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų uniformos ir skiriamųjų ženklų išdavimo ir dėvėjimo taisyklės".

Vadovaujantis nustatyta tvarka, tarnybos metu ir vykdant tarnybines užduotis tarnybines uniformas privalo dėvėti statutiniai muitinės pareigūnai. Pagal nustatytą kasdieninės uniformos dėvėjimo tvarką, muitinės postų pareigūnams išduodami švarkai ir megztiniai. Kadangi nėra detalizuota kokiu atveju dėvimi švarkai, o kokiu atveju dėvimi megztiniai, šių kasdieninės tarnybinės aprangos elementų dėvėjimas suprantamas kaip pačių pareigūnų pasirinkimo teisė.
 
Profesinė sąjunga, atsižvelgdama į tai, kad tarnybinės uniformos dėvėjimo tvarką įstatymo leidėjas delegavo Muitinės departamentui, kreipėsi į Muitinės departamentą prašydama pakomentuoti atskirų tarnybinės aprangos elementų dėvėjimo klausimą. Savo atsakyme Muitinės departamentas visiškai patvirtino MDPS juristų nuomonę, kad muitinės pareigūnai turi teisę patys pasirinkti dėvimą uniforminės aprangos dalį.

MUITINES DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS 

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos
pirmininkei Leokadijai Daujotaitei
2007-07-04 Nr.
 Į 2007-06-05 Nr. 1P-146

DEL TARNYBINES UNIFORMOS DĖVĖJIMO

    Muitinės departamentas susipažino su Jūsų paklausimu, kuriame prašote paaiškinti, ar muitinės postų pareigūnai tarnybos metu privalo visi dėvėti arba švarkus, arba megztinius.

    Muitinės pareigūnų uniformų dėvėjimo tvarką reglamentuoja Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2006 m. lapkričio 13 d. įsakymu Nr. 1B-750 patvirtintos Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų uniformos išdavimo ir dėvėjimo taisyklės (toliau - Taisyklės). Taisyklių 21 ir 22 punktai nustato, kada dėvima atitinkamai kasdieninė ir išeiginė uniforma. Taisyklės taip pat draudžia dėvėti tarnybos metu nenustatyto pavyzdžio (30.1 punktas) arba nesukomplektuotą (30.6 punktą) uniformą. Megztinis ir vyriškas bei moteriškas švarkas yra nustatyto pavyzdžio, patvirtinti Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 1K-303 „Dėl Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų uniformos, skiriamųjų ženklų, identifikavimo ženklo ir tarnybos ženklų pavyzdžių tvirtinimo".

    Taisyklės nenustato kada turi būti dėvimas švarkas, o kada megztinis, arba kad visi muitinės pareigūnai turi dėvėti tik švarkus arba tik megztinius, todėl manome, kad kiekvienas muitinės pareigūnas turi teisę pasirinkti ar Taisyklių nustatyta tvarka dėvėti švarką ar megztinį.

Generalinio direktoriaus pavaduotoja                      Ramutė Liupkevičienė

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com