See other templatesSee other templates

Gerbiami kolegos, sausio 26-ąją mes švenčiame Tarptautinę muitinės dieną. Ši diena - gera proga pagalvoti, ar tikrai viskas padaryta, kad Lietuvos muitinės pareigūnas, kuris yra muitinės pagrindas, jaustųsi tarnyboje gerai. Kaip dažnai, deklaruodami bendrus muitinės principus ir jos prioritetus, kalbėdami apie pasaulio muitinės pasiekimus, kalbėdami apie planus ir vizijas, pamirštame apie žmogų – pareigūną, kuris savo tarnyba sukuria visas vertybes, apie kurias kalbama šiandien. Tik susitelkę tikslų įgyvendinimui, bet pamiršę žmogų, mes nieko nepasieksime.

Profesinei sėkmei reikia daugelio dalykų – patirties ir drąsos, išminties ir iniciatyvos. Šiuos dalykus muitininkų bendruomenė turi.

Tačiau kartais trūksta noro įdėmiai įsiklausyti. Būtent klausytis, o ne tiesiog girdėti. Įsiklausyti ne į sakomus žodžius, o į tai, ką pareigūnas nori pasakyti. Įsiklausyti į tai, ką jis jaučia ir kaip jis mąsto, ramaus ir nuoširdaus žodžio, mokėjimo suprasti ir neskubėti smerkti. Sėkmę kiekvienas suprantame kitaip, tačiau dažniausiai nemokme džiaugtis net ir nedideliais dalykais. Jeigu kontrabanda, tai būtinai vertinama tik milijonais, net nepastebėdami tų, kurie savo kasdieniu darbu po kruopelytę pildo valstybės iždą. Ne mažiau svarbus Lietuvos muitinės kūrimui yra ir mūsų solidarumas, bendri principai, bendros vertybės, kurių laikymasis mus vienija ir daro viena Lietuvos muitininkų šeima, kurioje galime pasikliauti vieni kitais.


Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos vardu sveikinu jus su švente. Tikėkite savo siekiais ir svajokite. Sugebėkite pakilti virš asmeniškumų ir vienadienės naudos. Būkite tuo, kuo trokštate būti, nes turite tik vieną gyvenimą ir vieną progą padaryti viską, ką užsibrėžėte!

Tegul meilė Tėvynei, šviesa ir tiesa telydi mūs žingsnius šiame atradimų ir išbandymų kelyje.

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos vardu
pirmininkė Leokadija Daujotaitė

2016 m. sausio 26 d.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com