See other templatesSee other templates

Vyriausybė nusprendė didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, ketvirtadienį „Žinių radijui“ pranešė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vakar buvo sutarta (su Finansų ministerijos vadovais - BNS), kad nepamokestinamasis pajamų dydis bus didinamas nuo 166 eurų iki 200 eurų - tiems asmenims, kurių atlyginimas siekia 928 eurus arba jeigu litais skaičiuoti - 3250 litų - tai bus labai svarbus sprendimas, kuris sumažins mokestinę naštą ir padidins gyventojų realias pajamas, jeigu ir nebus keliamas atlyginimas“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Butkevičius.

Jis taip pat pranešė, kad bus didinamas papildomas NPD už vaikus - šiuo metu už vieną vaiką jis yra 60 eurų, o nuo kitų metrų sausio 1 dienos jis bus dukart didesnis - 120 eurų, nežiūrint į gaunumas pajamas.

Tikiuosi, kad tai irgi bus paskata ir jaunoms šeimoms - manau, kad NPD didinimas sumažins mokestinę naštą pirmiausia mažas pajamas gaunantiems asmenims, padidins mokesčių sistemos progresyvumą“, - kalbėjo premjeras.

Pasak A.Butkevičiaus, pastaruoju metu labai pagerėjo mokesčių administravimas: „Mokesčių administravimas nepaprastai pagerėjo, labai pagerėjo, ir mus tai labai džiugina, ir netgi PVM surinkimas, kur anksčiau buvo nuo plano atsiliekama labai stipriai - šiuo metu situacija ženkliai pasikeitė“.


Pasak premjero, pasiūlymas bus svarstomas kartu su 2016 metų biudžetu.

Priėmus tokį pasiūlymą, kuris yra realus, ir atitinkantis valstybės galimybes, mažesnes pajamas gaunančių žmonių realios pajamos padidėtų, o verslas nepatirtų padidėjusių kaštų. Didėtų vidaus vartojimas, o kartu ir įplaukos į biudžetą. Svarstytume šią galimybę kartu su biudžetu“, - komentare BNS sakė premjeras.

Pagal ekonomika.lt

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com