Organizuojamas savaitgalis su baidarėmis RUGPJŪČIO 19, 20, 21 dienomis. Kadangi atskiri postų pareigūnai dirba visą savaitę, todėl vienadienius baidarių plaukimus organizuojame 3 dienas iš eilės, kad visi norintys galėtų patirti harmoningo aktyvaus poilsio malonumą gamtoje.

Jei turite savo porininką (baidarės dvivietės), plauksite su juo, o jei esate vienas tikrai jums parinksime porininką. Nuomojamos tik labai kokybiškos VISTA baidarės su minkštomis stumdomomis sėdynėmis, todėl ilgesnė distancija nesukels jokio diskomforto. Rugpjūčio 19 ir 21 dienomis plauksime Versekos upe. Maršrutą pradėsime Matuizų kaime nuo užtvankos. Atvykstame ir priparkuojame asmeninį transportą Krūminiuose prie Aibės parduotuvės, kurioje yra galimybė užsisakyti kibinų ar kitų karštų patiekalų poilsiui po I etapo, taip pat galima išgerti karštos kavos. Baidarininkai mus nuveš į Matuizas. Plauksime 2 etapais:

I- nuo Matuizų iki Krūminių (4 val. plaukimo). Sustosime Krūminiuose pailsėti, pavalgyti ir apsispręsti ar užteks jėgų ir noro tęsti plaukimą. Dalis žmonių galės vykti namo, o kiti tęs plaukimą.
II- nuo Krūminių iki Merkio (3 val. plaukimo), iš kur mus paims baidarininkai ir atveš į Krūminius prie savo transporto.

Versekos upę galėčiau palyginti su Ūla: sudėtingumas panašus, praplaukiami vaizdai nors ir skirtingi, bet labai nuostabūs, vanduo labai tyras ir skaidrus. Versekos I etapas lygesnėse vietovėse nei Ūloje, tačiau Versekos vanduo gerokai šiltesnis, be to plaukiant Ūla reikia sumokėti 5,8 euro mokestį už kiekvieną žmogų, nes plaukiama Nacionalinio parko teritorija, o Versekoje jokių papildomų mokesčių be baidarių nuomos nėra. Man Verseka patiko labiau už Ūlą. :)

Rugpjūčio 20 dieną plauksime Merkiu. Atvyksime į Valkininkus, iš kur mus baidarininkai nugabens į maršruto pradžią į Dargužių kaimą. Praplauksime Valkininkus, kur matysime nuostabią atodangą, praplauksime nuostabią Merkio kilpą, „Eglę motulę“ (tie kas ją praplaukdami suras ir užfiksuos arba vaizdžiai nupasakos, bus apdovanoti prizais) ir sustosime pailsėti Kukiškių pievoje. Jei bus žmonių, kurie nebeturės jėgų ir noro tęsti žygį, galės vykti namo, o kiti žygį tęs iki Pamerkių.

Kaina (darbo dienomis ir savaitgaliais kainos skiriasi) 1 žmogui rugpjūčio 19 d. 10 eurų, rugpjūčio 20 d. 14 eurų, rugpjūčio 21 d. 12 eurų (kainą sudaro baidarės nuoma ir maršruto pasiekiamumo transporto išlaidos). Profesinės sąjungos nariui ir jo šeimos nariui 2 eurais pigiau. Jei norite plaukti su mažais vaikais, vaikams į baidarę galime įdėti papildomą sėdynę, kuri PS nariams nekainuos nieko, o kitiems 1 eurą.

Kadangi atsiskaitymas grynais pinigais darbo metu Lietuvos muitinėje prilyginamas „nusikaltimui“, o atsiskaitymas bankiniais pavedimais yra bankų „reketas“, nes už pavedimą moka abi pusės fiksuotą sumą ir ji yra neadekvati (jei suma maža, pvz. mūsų atveju 10- 20 eurų), todėl už plaukimą baidarėmis prašysiu susimokėti individualiai susitarus telefonu (865603013, Virginija) ir iki rugpjūčio 12 dienos. Tikrai nenoriu įžvelgti Lietuvos muitinės kilniuose tiksluose kovojant su korupcija, bandymo paremti bankus, tačiau nežinau kaip surinkti pinigus pramogoms nesuteikiant progos „svarbiausiai“ Lietuvos muitinės tarnybai pasismaginti.

Kadangi baidarių paklausa vasarą yra didelė, o mums labai svarbu ir kokybė, todėl išankstinis apmokėjimas garantuoja abipusį pasitikėjimą ir garantiją.

Pagarbiai,
Virginija Rubikaitė (865603013)

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd